Naše školka

Mateřská školka Cerekvice nad Loučnou

O školce

Historie naší školky se začala psát v roce 1982. V září toho roku do tříd přišly první děti. Aktuální kapacita je 56 dětí ve věku od 3 do 7. Dvoupatrová budova školky je obklopena rozlehlou zahradou, kterou hojně využíváme od jara až do podzimu. 

Ve školce máme jídelnu i kuchyni, šatny dětí i zaměstnanců, kanceláře, sklady a samozřejmě 2 velké členěné třídy plné hraček. Třídy, ve kterých děti tráví velkou část dne, jsou rozdělené na hernu, pracovnu a prostor pro tělovýchovné aktivity. Ve třídě děti tráví i polední klid a ke každé třídě náleží nově zrekonstruované sociální zázemí. 

Kolektiv mateřské školky Cerekvice nad Loučnou tvoří 4 pedagogové, 1 školní asistentka a 3 provozní zaměstnanci.

Celkový pohled na mateřskou školku

Podívejte se, jak to u nás vypadá

Zahrada školky

Díky získané dotaci jsme mohli v letech 2018-2019 z naší zahrady vytvořit krásné místo pro relaxaci, pozorování živé přírody, zahradničení, muzicírování i skotačení. 

Rozlehlá zahrada se skládá ze skalky s mozaikou, herním prostorem s houpačkami a dalšími zábavnými prvky, vyvýšenými záhony, ve kterých v sezóně pěstujeme zeleninu a ovoce, hudební stěnou a altánem vhodným pro relaxaci a uvolnění. Na zahradě máme i krmítka pro ptáčky a hmyzí hotely, ve kterých pozorujeme malé kamarády a učíme se o nich. 

Zahradní skřítek

Všechno naše snažení na zahradě pozoruje i zahradní skřítek, který k nám přišel hned jakmile byly všechny práce dokončeny. Všechny děti se snaží, aby se mu u nás líbilo. Společně pozorujeme barevné proměny, nejrůznější vůně a krásy.

Díky skřítkovi, který nás provází kouty zahrady, si děti uvědomují význam přírody se všemi  zákonitostmi a získávají zábavnou formou poznatky a vědomosti. Poznatky získávají děti především vlastními zkušenostmi a praktickými činnostmi, což je nejen velmi baví, ale touto formou si je také lépe osvojují.

Školní projekty